Rõdu- ja terrassiklaaside süsteem koosneb ülemisest ja alumisest alumiinium juhtprofiilist ning karastatud klaasidest, mille küljes on laagerrullikud. Rullikute ja profiilide konstruktsioon võimaldab profiilide vahel olevaid klaase üksteise järel liigutada. Süsteemi pikaealisuse tagamiseks peab vastavalt kasutus- ja hooldusjuhendile hooldama süsteemi minimaalselt kaks korda aastas ning iga kahe aasta tagant on soovituslik tellida professionaalne hooldusteenus.

Kuigi rõdu- ja terrassiklaaside süsteemi peetakse selle eluajal hooldusvabaks tooteks, on sellegipoolest mõistlik iga liikuvate osadega toodet perioodiliselt puhastada ja hooldada. Tugevad tuuled ja suured temperatuuri kõikumised avaldavad mõju konstruktsioonidele, mille külge süsteem on paigaldatud ning sellest tulenevalt võib süsteem uuesti reguleerimist vajada.

Klaaside hooldus.

  1. Klaase on hõlbus pesta seestpoolt, kui nad on suletud asendis ja väljastpoolt, kui nad on 90o sissepoole pööratud. Klaase võib pesta kõigi koduste klaasipuhastusvahenditega.
  2. Alumise profiili sisemust tuleks vähemalt kord aastas puhastada sinna kogunenud prahist ja tolmust. Väljastpoolt hooldamiseks piisab ainult profiilide pesemisest niiske lapiga.

ÄRA KASUTA:

  • Abrasiivseid (karestavaid) puhastusvahendeid ja lahusteid
  • Tööstuslikke puhastusvahendeid
  • Lahusteid sisaldavaid-söövitavaid puhastusvahendeid
  • Karedaid materjale – terasvill, küürimiskäsnad jms

Lenmerki pakutav rõdu- ja terrassiklaaside süsteem on mõeldud kestma aastakümneid. Kuna konstruktsioonid on avatud tuultele ja sellest tingituna ka vibratsioonile, on vajalik kinnitusvahendeid kontrollida iga kahe aasta järel.