Miks on garaažiuste ohutus meile oluline?

Selles rubriigis räägime garaažiuste ohutusest. Inimeste ja tema varakaitseks on võimalik paigaldada garaažiustele turvalisuse tagamiseks mitmeid tehnilisi abivahendeid ning teha korralist hooldust, millest alljärgnevalt ka lähemalt juttu teeme. Kui garaažiukse sulgumisel satub sõiduk, inimene või ka loom ava vahele, siis uks seiskub ja hakkab taas avanema, kui uksele on paigaldatud fotosilmad (nimetatakse veel ka fotoelementideks ja fotokiirteks). Tänapäevased garaažiuste (ka. väravate) mootorid on küll puutetundlikud ja seiskuvad peale kokkupuudet ning seetõttu inimesele otsest ohtu ei ole, kuid kokkupuutel liikuva sõidukiga ei
jõua uks avaneda ning sõiduk tõmbab garaažiukse endaga kaasa, vigastades nii garaažiust kui ka sõidukit, seetõttu soovitame uksele kindlasti paigaldada fotosilmad.
Kahetsusväärselt on Eestis vähemalt üks juhtum, kus garaažiuks tappis inimese, sest uksel puudusid vedrupurunemise kaitsmed! Kaitsme tööpõhimõte seisneb selles, et kui vedrud purunevad või kaotavad muul põhjusel pinge, siis hoiavad vedrupurunemise kaitsmed ära tõstukse alla kukkumise. Võll koos trossitrumliga blokeeritakse ning ukse liikumine peatub.

Vedrupurunemise kaitsmed on seaduse järgi kohustuslikud ja sisalduvad automaatselt ka garaažiukse komplektis, ehk ka pakkumise hinnas. Kõik mis liigub, see ka kulub. Seetõttu on oluline ka garaažiuste korrapärane hooldus, mis pikendab oluliselt garaažiukse eluiga. Hoolduse käigus hooldatakse üle kõik garaažiukse sõlmed. Kontrollitakse detailide kulumist, ukse loodsust ja ohutust. Pingutatakse vedrusid ja õlitatakse üle liikuvad osad spetsiaalse tolmu mitte ligitõmbava õliga. Küsige julgelt hooldusteenuse pakkumist!

Lõpetuseks vee juttu kahest andurist, mis kuulub rubriiki „KKK“. Mis on riivi – ja käiguukse magnetandur ning miks neid pakutakse kaasa uksekomplektile?
Riiviandur ei lase juhtimisseadmest lukustatud garaažiust avada, millega välistatakse ukse jõuga rebimist ja võimalike kahjustuste teket. Käiguukse magnetandur ei lase juhtimisseadmest ust avada, kui käiguuks ei ole avamisel korralikult suletud asendis. Nii välistatakse käiguukse sillusesse sõitmine, hoides ära silluse ja ukse kahjustused.