Raamideta terrassiklaasid

Raamideta terrassiklaaside süsteem, mis on identne rõduklaasimise süsteemiga. Toode on arendatud, disainitud ja valmistatud spetsiaalselt just kohalikke tingimusi silmas pidades.

Terrassiklaaside süsteem koosneb  ülemisest ja alumisest juhtprofiilist ning horisontaalrullikutega varustatud klaasidest nende vahel. Rullikute ja profiilide konstruktsioon võimaldab klaase üksteise järel liigutada. Klaaside avamist alustatakse äärmisest klaasist pöörates seda 90 kraadi sissepoole, järgnevad klaasid liiguvad äärmise klaasi kohale ning avanevad samamoodi sissepoole pöörates.

Lõpptulemusena saab klaasid sissepoole seina äärde kokku lükata ja terve terrass saab selliselt tervikuna avatud.

Tehnilised andmed

Raamideta terrassiklaaside valmistamisel kasutatakse 8 mm või 10 mm paksuseid karastatud ja lihvitud servadega klaase. Klaaside paksus sõltub klaasmoodulite kõrgusest ning moodulite laiused jäävad vahemikku 500-700mm. Karastatud klaasi purunedes pudeneb see väikesteks graanuliteks, mis tagab kasutaja ohutuse.

Pakume lisaks kirkale klaasile ka toonitud klaase (valikus: hall, pronks ja roheline klaas). Toonitud klaaside puhul tuleb arvestada sellega, et need vähendavad päevavalgust ja kui terrassiklaaside taga on nt elutuba, siis võib tekkida vajadus, et lambipirnid tuleb elutoas põlema panna ka päevasel ajal. Ühekordsete klaaside tõttu ei ole tegemist nö “sooja” lahendusega, kuid vaatamata sellele aitavad terrassiklaasid soojakadusid vähendada ja kaitsevad vihma ning lume eest.

Raamideta terrassiklaaside süsteemi saab paigaldada nii sirge kui ka kumera perimeetriga terrasside klaasimiseks. Vertikaalsete profiilideta klaasmoodulid liiguvad vaikselt rullikutel ning neid on võimalik nurkadega terrassi puhul sõidutada üle nurkade “raamatulehtedena” kokku.

Ülemiste ja alumiste pulbervärviga kaetud profiilide standardtoon on valge RAL9010. Lisatasu eest saab tellida ka kõiki teisi toone RAL kataloogi alusel.

Sirgete terrasside puhul saab alumise juhtprofiili (44×50 mm) “uputada” põrandasse nii, et see ei oleks põranda tasapinnast kõrgemal.

NB! Erinevalt raamidega terrassiklaaside süsteemist on raamideta terrassiklaaside süsteemi kogu koormus terrassi laes, mitte terrassi põrandal, seega iga materjal ja konstruktsioon raamideta terassiklaaside süsteemide kinnitamiseks ei sobi. Reeglina sobib kinnitusteks metalltala, betoon – või liimpuidust lagi.

Lukustuseks on seestpoolt alumine riiv ja ülemine “lapselukk” või kui tegemist on “uputatud” alumise profiiliga, siis saab paigaldada lisana ümara käepidemega haagi, et moodul saaks kindlalt fikseeritud.

Klaaside avamiseks väljastpoolt pakume võimalusena paigaldada esimesele moodulile lingiga lukk, mida saab võtmest avada (seestpoolt väändenupust). Lisaks on võimalik paigaldada ka igale klaasile nupp, mille abil klaasmooduleid liigutada.

Raamideta lükandklaasid UUS!

Raamideta täisklaasist lükandsüsteem koosneb alumiiniumprofiilidest valmistatud klaasiliistudest ja nende vahele paigutatud klaasist. Moodulid liiguvad sujuvalt hooldevabal plastikkattega laagerrullikutel ülemise ja alumise 3 – või 5 – realise juhtsiini vahel. Alasiini kõrgus on vaid 9 mm, see võimaldab mugavat kasutust paigaldatuna terrassi peale ilma süvistamise vajaduseta. Moodulite ühenduskohta saab soovi korral panna plastiktihendi või harjastihendiga alumiiniumliistu. Tihendid summutavad müra ja muudavad terrassi tolmu- ja sademekindlamaks.

Materjalid

Profiilide pinnakate on pulbervärv RAL-kataloogi alusel. Klaasidest saab valida 8 või 10 mm karastatud kirka klaasi või erinevate toonklaaside vahel. Vastavalt soovile saab lahendada moodulite avamist kas ühele või kahele poole üksteise taha. Ühele poole saab avanema panna kuni 5 moodulit. Esimesele klaasile võib mugavamaks avamiseks lisada spetsiaalse klaasinupu.

Lukustus

Lisana on valikus plastist riivlukk, metallist nuppsulgur või võtmega lukustus. Võtmega lukustus toimib nii terrassilt seest kui ka väljast. Riivluku ja nuppsulguri abil saab mooduleid avada ja sulgeda vaid seestpoolt.